top of page

EMCAC- EMPOWERING YOUNG CHILDREN TO ACT ON

CLIMATE CHANGE

Erasmus+ "Empowering Young Children to Act on Climate Change" projesi (2021-2-F101-KA210-SCH-000051088), 2022-2023 yıllarında Learning In Nature Ltd tarafından koordine edildi. Projeyi temsil eden ortaklar, Portekiz'den New Loops organizasyonu, Türkiye'den Uncalı Anaokulu ve Oba Derneği, Hırvatistan'dan Dječji Vrtić Ivanić Grad anaokulu oldu. Bu proje ile anaokullarındaki öğretmenlerin iklim değişikliği konusunda farkındalıklarını artırmayı ve genç çocuklar için etkili araçlar aracılığıyla bir politika ve araç seti oluşturmayı amaçladık.

Empowering Children to Act on Climate Change, uluslararası bir diyalog kurmayı, bir iklim eylemi ağı oluşturmayı ve okul öncesi eğitimden 1. ve 2. sınıflara kadar öğretmenleri ve genç çocukları olumlu bir şekilde deneyimsel öğrenme yoluyla güçlendirmek için malzeme ve eğitim eksikliğini ele almış bir projedir.

İklim Eğitimi için Politika Önerileri ve Anaokulu Öğretmenleri İçin İklim Eğitimi Araç Seti, projenin ürünleri olarak oluşturuldu ve bu belgeler 5 dilde indirilebilir durumdadır (İngilizce, Fince, Portekizce, Türkçe ve Hırvatça).

AHM04105.JPG

 

Anaokulu kurumlarındaki öğretmenlerin iklim değişikliği konusunda farkındalıklarını artırmayı ve oyunlar ve drama gibi etkili araçlarla genç çocuklar için bir strateji ve araç seti oluşturmayı, aynı zamanda iklim değişikliğine karşı uyum sağlama ve önlemler alma yeteneğini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca, gelecekteki etkinlikler için bir ortaklık başlatmayı ve Erasmus+ fırsatları hakkında daha fazla deneyim kazanmayı planlıyoruz.

Projemizin bir sonucu olarak şunları bekliyoruz:

1- İklim Değişikliği Eğitim Araç Seti Hazırlığı

2- Anaokulları için 'Çocuklar İklim Değişikliği İçin Harekete Geçiyor' Politikası

3- Eğitim kursları ve toplantılarda çekilen kısa videolar

4- Çevrimiçi yayın etkinliği

5- Seyahatler sırasında karbon ayak izini azaltmak için ağaç dikimi.

6- Sertifikalar ve imza listeleri

7- Bir ortaklık ve ağ

8- Erasmus+ deneyimi

9- İklim değişikliği eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinmek

AHM03928.JPG

PROJE ÇIKTILARI

İklim Eğitimi için Politika Önerileri ve Anaokulu Öğretmenleri İçin İklim Eğitimi Araç Seti, projenin çıktıları olarak oluşturuldu ve bu belgeler İngilizce, Fince, Portekizce, Türkçe ve Hırvatça olmak üzere 5 dilde indirilebilir durumdadır.

"İKLİM EĞİTİMİ KILAVUZU: ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMCİLERİ İÇİN"

Bu araç seti, İklim Eğitimi kavramını tanıtır, Avrupa'da en iyi uygulamaları sunar ve çocukları iç mekan ve dış mekanlarda etkileşime sokmak için 15 oyun ve etkinlik seçeneği sunar. Ayrıca, sonuçları ve referansları içerir. Bu, çocukları doğaya bağlamak için bir rehber olarak kullanılabilecek, özellikle de değişen iklimlere uyum için esas olan, öğretmenlere ve ebeveynlere yöneliktir. Kılavuz, 5 farklı dilde indirilebilir durumdadır.

POLİTİKA ÖNERİSİ

'Çocuklar İklim Değişikliği İçin Harekete Geçiyor' Anaokulları Politikası, anaokulları için bir politika önerisi olacaktır. Okulları daha doğa dostu, üretken ve iklim değişikliğinden haberdar kılma konusunda stratejik bir yaklaşım olacaktır.

Tüm Videolar

Tüm Videolar

Tüm Videolar
Video ara...
Climate Change Education Training in Finland

Climate Change Education Training in Finland

02:34
Videoyu Oynat
Empowering young children...

Empowering young children...

04:06
Videoyu Oynat
GAME AND DRAMA BASED CLIMATE CHANGE EDUCATION TRAINING COURSE

GAME AND DRAMA BASED CLIMATE CHANGE EDUCATION TRAINING COURSE

03:31
Videoyu Oynat
bottom of page