top of page
Green Natural Living Logo (1).png

2021-2-PT01-KA210-SCH-000050014

A Natureza vai à Escola

ASSOCIAÇÃO TRANSDISCIPLINAR N.E.W. LOOPS - NUTRIENTS, ENERGY AND WATER LOOPS

Bu proje, özellikle fırsatları daha az olan çocuklar olmak üzere tüm çocuklar için özgür oyun ve doğada açık hava etkinlikleri yoluyla öğrenme konusunda eşit fırsatları teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Projenin odak noktaları eğitimde kapsayıcılık ve çeşitliliktir, çünkü hedefimiz daha az fırsata sahip ailelerden gelen çocuklara eğitim veren sosyal kuruluşların eğitim profesyonellerine ulaşmaktır.

Bu pilot girişimin önerildiği Centro Comunitário de Estoi (CCE - Toplum Merkezi), öğretim yaklaşımınızı yenileme ve eğitimcilerinizin ve diğer uzmanlarınızın, yıllardır Nordic ve Avrupa ülkelerinde başarıyla kullanılan köklü metodlarda uzmanlık kazanma mükemmel bir fırsat sunacaktır. Bu ortaklık, açık hava öğretimi ve özgür oyun konusunda deneyimli ortakları içerdiği için kilit bir rol oynayacaktır, bu da bilgiyi hedef gruba iletmek için altın anahtar olacak ve Erken Çocuklukta Yüksek Kaliteli Eğitimin Gelişimine katkıda bulunacaktır.

CCE'de bir öğretim yılı boyunca uygulanacak olan bir yaklaşımı, çocuğu kendi öğrenme yetenekleri olan bir varlık olarak gören ve doğayla temasın, çocukların tüm duyularının dahil olması için temel olduğu, yaratıcılık yeteneklerini, öz-bilgi, bilişsel yetenekleri, aşma, özgüven, duygusal zeka, öz-saygı, konsantrasyon, iletişim, sosyal, duyusal, estetik alan, uyum ve dayanıklılık gibi konuları ortaya çıkarmak için temellendirilmiş Teaching approaches Outdoor temel alınarak birlikte oluşturacağız. Bu unsurlar, fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak sağlıklı çocukların gelişimi için temel niteliktedir.

Bu projede geliştirilen yenilikçi ancak gerçekçi ve uygun yaklaşıma nasıl geçileceğini açıklayan bir rehber, projenin tamamında geliştirilen videolarla birlikte diğer kuruluşlara yaymak ve destek sağlamak amacıyla oluşturulacaktır.

Projenin Ana Konuları:

  • Ormanın açık hava öğrenme ortamı olarak zenginliklerini keşfetme.

  • Farklı ülkelerden örnekler.

  • Açık havada risk almak ve zorluklarla başa çıkmak.

  • Yetişkinin rolü.

  • Dokümantasyon.

  • Pratik aktiviteler.

  • Farklı yaş grupları için çocukların ilgi ve ihtiyaçlarının önemi.

Ekran Resmi 2022-03-31 18.04.25.png

Projenin İlk Online Toplantısı

Ortaklarımız, projemizi çevrimiçi başlatmak için çevrimiçi bir araya geldi. Portekiz'deki Kick Off etkinliğimizi planladık!

N.E.W. Loops – Portugal

Centro Comunitário de Estói – Portugal 

OBA DERNEĞİ – Turkey

PLAYING – Greece

NewPa – Spain

Learning in Nature – Finland 

Wondering School – Brazil 

ORTAKLAR

bottom of page