top of page

“Empowering Young Children to Act on Climate Change”

Güncelleme tarihi: 11 Kas 2023

Erasmus+ funded Empowering Young Children to Act on Climate Change

Erasmus+ fonlu "Empowering Young Children to Act on Climate Change" projesi (2021-2-F101-KA210-SCH-000051088), 2022-2023 yıllarında Learning In Nature Ltd tarafından koordine edildi. Projeyi temsil eden ortaklar, Portekiz'den New Loops organizasyonu, Türkiye'den Uncalı Anaokulu ve Oba Derneği ile Hırvatistan'dan Dječji Vrtić Ivanić Grad anaokuludur. Bu proje ile anaokullarındaki öğretmenlerin iklim değişikliği konusunda farkındalıklarını artırmayı ve genç çocuklar için etkili araçlar aracılığıyla bir politika ve araç seti oluşturmayı amaçladık.

Empowering Children to Act on Climate Change, uluslararası bir diyalog kurmayı, bir iklim eylemi ağı oluşturmayı ve okul öncesi eğitimden 1. ve 2. sınıflara kadar öğretmenleri ve genç çocukları olumlu bir şekilde deneyimsel öğrenme yoluyla güçlendirmek için malzeme ve eğitim eksikliğini ele almış bir projedir.

Projenin sonuçları şunlardır:

POLICY RECOMMENDATIONS on climate education

HELSİNKİ, FİNLANDİYA'DA İLK TOPLANTI - İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ EĞİTİMİ EĞİTİM KURSU Erken çocukluk eğitimcileri için düzenlenen 3 günlük İklim Değişikliği Eğitimi, iklim değişikliğinin ne olduğu ve katılımcıların çocuklar için rol model olabileceği konusunu içermekteydi. Amaç, katılımcıları kendi ülkelerinde adımlar atmaya teşvik etmek için ilham vermek ve somut örnekler sunmaktı. Tarihler: 18-20 Mayıs 2022. Toplantı, ağaç dikme, Espoo'daki bir doğa merkezine bisikletle gitme, Helsinki'deki doğa tabanlı bir anaokulunu ziyaret etme ve ağaçlar için arkadaş bitkilerle ilgili bilgi almak için permakültür temelli bir çiftliği ziyaret etme etkinliklerini içeriyordu. ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMCİLERİ İÇİN İKLİM EĞİTİM KILAVUZU Bu araç seti, İklim Eğitimi kavramını tanıtır, Avrupa'daki en iyi uygulamaları sunar ve iç mekanlarda ve dış mekanlarda çocukları etkileşime sokmak için 15 oyun ve etkinlik seçeneği sunar, ayrıca sonuçları ve referansları içerir. Bu, çocukları doğaya bağlamak için bir rehber olarak kullanılabilecek, özellikle de değişen iklimlere uyum için esas olan, öğretmenlere ve ebeveynlere yöneliktir. Bu araç seti, Avrupa Komisyonu'nun Erasmus Plus Programı "Empowering Young Children To Act on Climate Change" kapsamında yapılmıştır (2021-2-F101-KA210-SCH-000051088). İçerik, İklim Değişikliği Nedir, İklim Eğitimi Nedir, Avrupa'dan İyi Uygulamalar, Oyunlar ve Yaratıcı Drama Aktiviteleri ile ilgili bilgileri ve partner kuruluşlar hakkında bilgileri içermektedir. Araç seti, 5 farklı dilde indirilebilir durumdadır.2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page