top of page
DSCF9689.JPG

ACC- ACT ON CLIMATE PROJECT 
Training Course for Youth Workers 

Erasmus + Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği

Projemizde; Türkiye, Romanya, İtalya, İspanya, Hollanda, Litvanya, Polonya ve Yunanistan'dan gençlik kuruluşları ortak olarak yer almaktadır. 8 Ülkeden toplam 25 gençlik çalışanı katılımcı ve 5 kolaylaştırıcı ile faliyet yürütülmüştür.. Proje kapsamında; hazırlık aşamasında iklim değişikliğinin ortak ülkelerde etkisinin incelenmesi, menti anket çalışması, kuruluşların ihtiyaçlarının incelenmesi, iklim değişikliğinden etkilenen canlıların incelenmesi yapıldı. Elde edilen sonuçlara yönelik olarak Türkiye Antalya şehrinde 8 günlük bir eğitim kursu yürütülmüştür. Bu program kapsamında Antalya'da yaşanan büyük orman yangın alanlarında inceleme faaliyeti, oyun tabanlı ve drama destekli atölyeler, münazaralar ve grup çalışmaları yapıldı. Belediye'ye bağlı geri dönüşüm ve çevre merkezinde etkinlikler yapılcaktır. Ayrıca halka açık olarak bir İklim Değişikliği temalı Flash Mob performansı yapılmıştır. Yerelde oyun ve drama destekli iklim değişikliği atölyeleri yürütülmüştür. 

 

ACC bir Erasmus+ projesidir. Eğitim kursu Mart 2024'te Antalya Türkiye'de gerçekleştirildi. Oyun ve drama temelli iklim değişikliği eğitimi hakkında bilgi edinmek üzere eğitim kursuna 30 Gençlik Çalışanı katıldı. Proje Oba tarafından koordine edildi.

Ortaklar: Noi Ortadini ( İtalya) Greentin (Romanya) Backto Roots (İspanya) LEVEL UP  (Polonya) Neapolis (Yunanistan) VsI "uMunthu" ( Litvanya)

PROJE ÇIKTILARI

bottom of page